Rusya Çalışma Vizesi

Rusya'ya Çalışma yani İşçi olarak seyahat yapmak isteyen kişiler için orjinal yada elektronik davetiye gelmesi zorunludur. Davetiyeler Rusya Federasyonu İç İşler Bakanlık  onaylı olmak zorundadır. Rusya İç İşler Bakanlık  onayı olmadan gönderilen bütün davetiyeler geçersizdir ve Çalışma yani İşçi vizesi almak için yeterli değildir. 
    Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı onaylı davetiyeler çeşitli güvenlik kontrolleri yapıldıktan sonra onaylanmaktadır ve seyahat edecek kişinin seyahat geçmişi ve Rusya giriş-çıkışları önem teşkil etmektedir. Şayet kişi Rusya seyahatleri esnasında herhangi bir problem ile karşılaşmış ise davetiye onayını olumsuz etkilebilmektedir. Orjinal davetiye ile hemen başvuru yapılabilmekte olup elektronik davetiye Konsolosluk-Büyükelçilik onayından sonra işleme verilebilmektedir. 

  

 

Vize sonucuna karar veren tek yetkili kurum olan Rusya Konsolosluğu vizenin niteliğine (giriş sayısı, kalış süresi gibi) karar verme yetkisine de sahiptir. Pasaport bilgilerin benzerliği durumlarda arastırmayı alınması, ve bu tür araştırmaların 3 ila 30 gün arası sürebileceğini dikkate alınması onemlidır. Vize reddi durumunda  bedellerin geri iadesi yapılmaktadır.

Sarutan Turizm sizin doğru evraklarla Rusya Federasyonunun belirlediği kriterler ölçüsünde başvuru yaparak ihtiyacınız olan Rusya ticari vizesini almanızda destek olmaktadır.