Dubai Vize İşlemleri

Dubai vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırmaktayız. Uzun yılların kazandırdığı sektörel deneyim ve tecrübemizle Dubai vize başvuru işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Dubai vize başvuruları, Dubai Konsolosluğunca yetkilendirilmiş vize merkezleri ve turizm seyahat acenteleri tarafından gerçekleştirilir. Sarutan Turizm Dubai vizesi konusunda tam yetkili ve akredite bir acentedir.

Dubai vizesi başvuru işleminizi firmamız aracılığıyla, ofisimize dahi gelmeden; güvenilir, hızlı ve ekonomik şekilde halledebilirsiniz.

 

Dubai Vize Merkezi

Dubai Vatandaşlık ve İkamet Bölümü Ofisi, Birleşik Arap Emirlikleri vize yönetmeliğine göre; Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin Dubai seyahatleri öncesinde Dubai vizesi almaları gerekmektedir. Bununla birlikte Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Dubai seyahatleri için Dubai vizesi almalarına gerek yoktur. Türkiye'den Dubai vizesi için başvuracak diğer ülke vatandaşlarının en az 6 aylık oturum veya çalışma iznine sahip olmaları gerekmektedir.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vizesi, elektronik bir vizedir. Dubai vizesi için Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Elektronik vize başvuru işlemleri, yalnızca, Dubai tarafından yetki verilmiş seyahat acenteleri aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Vize İşlem Merkezi, yolcuları adına vize müracaatı yapmaya ve sonuçlandırmaya tam yetkilidir.

Vize müracaatı için;

  1. Dubai online vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurun
  2. pasaportunuzun resimli sayfasını net ve okunaklı bir şekilde taratın
  3. arka fonu beyaz olan yeni çekilmiş fotoğrafınızı jpg formatında

WhatsApp veya e-posta yoluyla bizimle paylaşın.

Dubai online vize başvuru formunu sitemiz üzerinden dolduran yolcularımız ile profesyonel danışmalarımız mesai saatleri içerinde maksimum iki saat içinde iletişime geçeceklerdir.

Dubai vizesi kaç günde çıkar?

Başvuru sahibi tarafından sunulan bilgilerin eksiksiz ve hatasız olması durumunda, başvurunuz danışmanlarımız tarafından işleme alınacak, vize dosyanız aynı gün içinde Dubai'deki temsilciliğini yaptığımız birime servis edilecektir.

Başvuru sahibi, sunmuş olduğu evraklara onay verip, mesai saatleri içinde vize ödeme dekontunu tarafımıza iletmesi gerekmektedir. Aynı gün işleme alınan vize dosyaları ortalama 72 saat (üç iş günü) içinde sonuçlandırılmakta, vizeniz e-mail yoluyla iletilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde hafta tatili Cuma tam gün ve Cumartesi yarım gün şeklindedir. Bu günlerde yapılan vize başvuruları Pazar veya Pazartesi günü sonuçlandırılacaktır.

Birleşik Arap Emirliklerinde Pazar günleri mesai günü olduğundan, vize başvuruları Immigration Office tarafından sonuçlanabilmektedir. Pazar günleri öğleden sonra uçak bileti bulunan yolcularımız için, nöbetçi danışman arkadaşımız hizmet vermekte, sonuçlanan elektronik vizeler e-posta yolu ile yolcularımıza iletilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Ofisinde tatil ve fuar dönemi öncesinde yaşanan başvuru yoğunluğu, BAE'nin ilave evrak talebinde bulunabileceği, BAE'de Cuma günlerinin resmi tatil oluşu göz önünde bulundurularak, vize başvuru işleminizi seyahatinizden yedi (7) gün önce yapmanızı öneririz.

Dubai Vize Ücreti 2023

Dubai vize ücreti; vizenin süresine ve BAE'ye giriş çıkış sayısına göre değişiklik göstermektedir. Dubai vize ücreti 2023; 30 gün tek girişli Dubai vizesi, 30 gün çok girişli Dubai vizesi, 90 gün tek girişli Dubai vizesi ve 90 gün çok girişli Dubai vizesi olmak üzere 4 kategoriden oluşur ve her birinin vize ücreti farklıdır. Dubai vize başvurularında herhangi bir yaş ayırımı veya bir ücret indirimi bulunmamaktadır.

Vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda, Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Ofisi (Immigration Office) tarafından vize ücreti iade edilmemektedir. Tekrar vize başvurusunda bulunulması halinde, başvuru ücreti ikinci kez talep edilecektir.