HAKKIMIZDA

Sarutan International Travel Services

Hakkımızda

   Yıl 1995 yeni bir şirket kurma kararı alındı. Bu şirket Turizm sektöründe faaliyet gösterecek bir firma olmalıydı. O dönem Antalya ‘ da Türk-Japon Derneği kurma çalışmaları da başlamıştı. Hedefimiz Antalya’ ya Japon turist getirmekti. Bu amaçla, Sarutan ismi Japonca’dan esinlenilerek bakanlığa sunulmuştur T.C. Bakanlığının da onayı ile Şirket ismi SARUTAN oldu. Japonca ‘ da SARUTAN kelimesinin karşılığı SULTAN’ dır. 

27 Aralık 1995 ‘ te Sarutan Turizm Ltd. Şti. kuruluşu yapıldı. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı A Grubu Seyahat Acentası İşletme Belgesini İlk Antalya Merkez ofis olarak (AG) Belgemizi 07.06.1996 yılında aldık. Tam olarak A grubu Belgesini 30.04.1998 yılında aldık. İstanbul ‘ da şube açtık. Bu şubemiz içinde A Grubu Seyahat Acentası Şube İşletme Belgesini 28.11.2006 yılında aldık. 

Kuruluşu takip eden yılda getirdiğimiz turist sayısı düşüktü. İkinci yılımızda Japon pazarından çok Rus pazarına yönelik çalışma başlattık. Rus Pazarı çalışmalarımızın karşılığı olarak çok sayıda turist getiriyoruz. Her yıl fort föyümüzü yükselterek çalışmalarımıza devam etmektedir. Uzun yıllardır bu sektörde düzgün, dogru ve kaliteli hizmet ve kaliteli ekip çalışması ile in caming yapmaktayız. Ağırlıklı olarak Türkiye çapında Grup misafirlere hizmet veriyoruz. Vip misafirlerimize özel transfer ve özel turlar sunabiliyoruz.

             Sarutan Turizm 2003 yılında Antalya’ da Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu açılınca Antalya Merkez ve İstanbul Şube ofislerimizde Rusya’ ya gitmek isteyen Türk ve Türkiye’ de yaşayan yabancı uyruklu kişilere Turistik, ticari, teknik, şöför, transit ve sporcu vize işlemlerini yapmaktayız. 
             Biz Sarutan Turizm olarak her türlü verdiğimiz hizmetin kalitesinin ve güven verdiğinin farkındayız. Her zaman daha iyi, daha güzel, daha yeni ve kaliteli hizmet vermek en büyük hedefimizdir. 

Saygılarımızla